Kúpele Vyšné Ružbachy

Dedinka postavená na vápencových vyvrelovinách. Na jeho uzemí vyviera niekoľko termálnych prameňov, vápencové krátery, v ktorých je po celý rok teplá voda, pri dedinke je niekoľko desiatok súsoší vytesaných z travertínu.

Termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy

Termálne kúpalisko Izabela s piatimi bazénmi (z toho dva detské). K dispozícii je aj vnútorný termálny bazén, ktorý je v prevádzke celý rok. V ponuke je aj balneo program, wellness program ako aj možnosti športového vyžitia.

Skipark Vyšné Ružbachy

Dobre vybavené lyžiarské stredisko s kvalitne upravenými a udržiavanými zjazdovkami v dĺžke asi 4000 m (turistické, rekreačné, tréningové, detské, či rodinné), s možnosťou denného aj nočného lyžovania, s rýchlymi vlekmi a snežnými delami. 

Pieniny

Obec Goralov žijúcich v malebnej prírode Malých Pienin v prielome Dunajca a Lesníckeho potoka s nikdy nezamŕzajúcim prameňom Storočnej vody, osobitou faunou a flórou a množstvom značkovaných turistických chodníkov.

Splav Dunajca

Jedna z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska. Splav Dunajca v nádhernej prírodnej scenérii Pieninského národného parku z Červeného Kláštora do Lesnice je neopakovateľným zážitkom spojeným s mnohými legendami a živým výkladom pltníkov.

Ľubovnianský hrad a skanzen

Hrad Ľubovňa postavený po roku 1292 z iniciatívy uhorského kráľa Ondreja III. V 16. storočí prestavaný na veľkolepú renesančnú pevnosť. Na hrade boli uschované poľské korunovačné klenoty, uväznený slávny dobrodruh Móric Beňovský. Krásu ľudovej architektúry Spiša a Šariša predstavuje Ľubovniansky skanzen, nachádzajúci sa pod hradom Ľubovňa.

Stredoveký tábor

Jedinečnosťou Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode, výlety a pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži. Ubytovanie v historických stanoch, streľba z luku, kuše, jazda na koni, sokoliari, stredoveké jedlá a iné atrakcie sú lákadlom, za ktorým sa oplatí prísť.

Nestville Park Hniezdne

Expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva na severnom Spiši ktorej cieľom je priblížiť celý sled pracovných činností spojených s pestovaním a zúžitkovaním obilia na výrobu liehu podľa zvykov a receptúr a s využitím tradičných remesiel s náväzným prepojením na súčasnú najmodernejšiu výrobu liehu v Európe.

Cykloturistika

Prielomom rieky Dunajec k poľskému susedovi – nenáročná cyklotúra prekrásnou scenériou prielomu rieky Dunajec začína pri Národnej kultúrnej pamiatke múzeu Červený Kláštor je ako stvorená pre rodiny s deťmi.

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú krajinou prírodných krás, kultúrnych pamiatok a tradícií. Na jednom mieste spoznáte nepoznané, zažijete nezabudnuteľné a zistíte, čo je pýchou Slovenska.

Hora Zvir

Litmanovská Hora Zvir je mariánskym pútnickým miestom zjavenia Panny Márie. Panna Mária sa tu zjavila dvom dievčatám, vtedy jedenásťročnej Ivete Korčákovej a dvanásťročnej Kataríne Češelkovej v izbičke dreveného zrubu (majdanu), ktorý dodnes stojí na lúke obkolesenej lesom.